دسته‌بندی نشده

طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای

ماسک ورقه‌ای مورد علاقه عوام مردم

اگر به دنبال طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای هستید باید بگوییم این بسیار آسان است. نوع ماسک را انتخاب کنید ، پوست خود را خشک ، قرار دادن ماسک بر روی صورت و در نهایت پس از اتمام ماسک استفاده شده را برداشته و با مواد روی پوست صورت خود را ماساژ دهید. این چهار مرحله ذکر شده کامل‌ترین روش استفاده است اما در این بین باید این مراحل را با دقت انجام داده تا نتیجه دلخواه را به دست آورید. در ادامه به این نیز اشاره خواهیم کرد که این مراحل به چه شکلی انجام خواهد شد.

طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای

طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای بسیار آسان است اما مستلزم دانستن یا سری نکات در زمان اجرای آن مرحله است. اصولاً ماسک‌های ورقه‌ای طبق فرم صورت طراحی شده و با موادی که برای پوست بسیار مغذی است آغشته شده‌اند. پارچه‌ای که روی صورت قرار می‌گیرد در قسمت بینی و چشم‌ها خالی است. موادی که روی پوست از طریق پارچه قرار داده شده توسط پارچه حفظ می‌شود تا این مواد به خوبی تأثیر خود را بر روی پوست بگذارند. اما اولین مرحله استفاده از ماسک ورقه‌ای…

انتخاب نوع ماسک

در اولین مرحله برای طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای می‌بایست که نوع ماسک خود را انتخاب کنید. هر ماسک دارای فواید متفاوتی است که بسته به دلیل شما برای استفاده از ماسک می‌بایست نوع ماسک را انتخاب کنید. حال فواید هر یک را برای شما خواهیم گفت.

ماسک دارای ترکیبات طبیعی

مرحله اول طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای نوع ماسک را انتخاب خواهیم کرد. توجه به ترکیبات ماسک بسیار مهم است. مواد طبیعی برای انواع پوست مفید بوده و تأثیر زیادی را بر روی پوست می‌گذارند. از ماسک‌های طبیعی می‌توان به کیوی یا آلوئه ورا اشاره داشت که اصولاً می‌بایست بر روی آن‌ها کلمه ارگانیک هک شده باشد. ماسک‌هایی که دارای رنگ مصنوعی که دارای پارابن و روغن‌های معدنی هستند بسیار برای پوست مضر هستند و صرفاً از آن‌ها استفاده نکنید. ماسک‌های کیوی به شما پوستی صاف و صفت هدیه می‌دهد اما ماسک‌های آلوئه ورا بیشتر جهت جوان‌سازی پوست ، ترمیم و کاهش آکنه ، افزایش رطوبت پوست و پاک‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 ماسک‌های مرطوب کننده پوست

این نوع از ماسک به دلیل نفوذ به منافذ پوست باعث آب‌رسانی به بخش‌های پوست شده و خطوط صورت را به طرز عجیبی کاهش می‌دهد…

پک 10تایی ماسک عصاره حلزون 2 | سیتاشاپ

ماسک عصاره حلزون

ماسک‌های حلزونی بیشتر مناسب افرادی است که دارای پوست معمولی دارند. این ماسک برای درمان آکنه بسیار مفید است. چرا که در جهت آب‌رسانی به پوست بسیار سریع بوده و پوست آسیب دیده را بسیار نرم و درمان خواهد کرد.

ماسک ماست

این ماسک مخصوص پوست‌های چرب است. این ماسک با کاهش منافذ پوست چربی پوست را کنترل کرده و با خاصیت لایه برداری خود منافذ را تمیز می‌کند.

ماسک‌ ژلی شفاف

برای افرادی که دارای بیماری پوستی همچون اگزما هستند استفاده از این نوع ماسک بسیار مفید است چرا که با تأثیرگذاری بر مناطق ملتهب پوست این بخش‌ها را مرطوب کرده و تسکین می‌دهد. و در نهایت پوست را نرم و مرطوب می‌کند.

پاک کردن پوست صورت

در دومین مرحله برای طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای می‌بایست پوست صورت را به خوبی پاک‌سازی کنیم. این پاک‌سازی شامل مراحل زیر می‌شود:

شستشوی صورت

در اولین مرحله شستشو صورت خود را با کف درست شده از شوینده و آب گرم بشویید تا به‌خوبی تمیز شود. نسبت به نوع پوست خود از شوینده مناسب استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را دریافت کنید.

استفاده از تونر

تونر تأثیر زیادی بر پاک‌سازی پوست دارد. تونر می‌تواند با کوچک کردن منافذ پوست و کنترل PH پوست آلودگی‌های پوست را به‌خوبی پاک‌سازی کند. استفاده از تونر نیز می‌بایست بر اساس نوع پوستتان باشد. تونری استفاده کنید که مناسب نوع پوست شما باشد.

مایع ماسک

می‌بایست قبل از قرار دادن ماسک بر روی صورت ابتدا صورتتان را توسط مایعی که داخل بسته ماسک است ماساژ دهید. بسته را باز کرده مایع را روی صورتتان بریزید و این عمل را به آرامی انجام دهید.

استفاده از ماسک ورقه ای

در مرحله بعدی طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای به نحوه استفاده از ماسک می‌رسیم. این مرحله نیز به اندازه کافی دارای اهمیت است س دقت لازم را در این مرحله نیز داشته باشید.

قرار دادن ماسک روی صورت

ماسک را از بسته خارج کنید و به آرامی و با دقت روی صورتتان آن را بگذارید. دقت کنید تا که ماسک با فرم طراحی شده روی صورتتان قرار بگیرد ماسک را روی پوست فشار دهید تا ماسک به اندازه کافی با پوست تماس داشته باشد.

ماسک های ورقه ای

مدت زمان قرارگیری ماسک

می‌بایست حدود ۲۰ دقیقه ماسک را روی صورتتان نگه دارید. این در انواع ماسک متفاوت است و به مدت زمان مشخص شده روی بسته ماسک می‌بایست دقت کنید. در این زمان می‌توانید به گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان بپردازید و دقت داشته باشید که بیشتر از زمان مشخص شده ماسک را روی پوست نگه ندارید چرا که ماسک خشک شده و رطوبت پوست شما را خواهد گرفت.

جداسازی ماسک

در زمان برداشتن ماسک دقت کنید که آن را از سمت چانه برداشته و به سمت بالا بکشید تا ماسک به‌طور کامل از روی صورتتان برداشته شود.

نگه داشتن مواد مغذی ماسک

این مرحله در آخرین مرحله است و می‌بایست به مواد باقی مانده از ماسک آخرین استفاده ممکن را داشته باشید.

تاثیر ماسک ورقه ای

مایع باقی مانده از ماسک

پس از برداشتن ماسک از روی صورتتان موادی مرطوب روی صورت بجای می‌ماند. این مواد را به آرامی روی پوست خود صورت دورانی ماساژ دهید تا تأثیر لازم را بر روی پوستتان بگذارد.

استفاده از مرطوب کننده

پس از اتمام ماساژ می‌بایست از یک مرطوب کننده مانند کرم استفاده کنید تا در بهترین حالت ممکن مواد باقی مانده از ماسک را به پوست منتقل کند و این مواد مغذی ماسک روی پوست در حد ممکن باقی بماند.

استفاده از ضد آفتاب

اگر می‌خواهید تأثیرگذاری ماسک بر روی صورتتان باقی بماند می‌بایست در زمانی که در معرض خورشید قرار می‌گیرید از ضد آفتاب استفاده کنید چرا که این ماسک‌ها در برابر خورشید مقاومت ندارند و تأثر خود را از دست می‌دهند.

استفاده متعدد

اگر به میزان زیادی از ماسک ورقه‌ای استفاده می‌کنید باید بگوییم که این اصلاً ایرادی ندارد. شما می‌توانید هر زمان که احساس کردید لازم است از این ماسک‌های مغذی استفاده کنید. اما استفاده این ماسک‌ها اصولاً دو عدد در طی هفته می‌باشد.

جمع بندی نهایی طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای

طرز استفاده از ماسک ورقه‌ای گفته شد و همان‌طور که میدانید ماسک‌های ورقه‌ای استفاده بسیار زیادی دارند. خرید این ماسک‌ها می‌بایست از یک مرکز مورد اطمینان باشد. زیرا احتمال وجود جنس تقلبی نیز در بازار بسیار زیاد است شما می‌توانید انواع این ماسک‌ها را از فروشگاه حیان طب خریداری نمایید و سایر موارد آموزشی را در سایت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *