دسته‌بندی نشده

نحوه گذاشتن پچ زیر چشم

پچ دور چشم

پچ زیر چشم را چگونه می‌توانیم استفاده کنیم؟

پچ زیر چشم چیست و نحوه گذاشتن پچ زیر چشم چگونه انجام می‌گیرید؟ می‌خواهیم برای شما این موضوع مهم را که می‌بایست استفاده مناسبی را داشته باشد شرح دهیم. ابتدا باید بگوییم که می‌توان پچ زیر چشم را از یکی از محصولات نگهداری و حفظ سلامت پوست دانست. حال پچ زیر چشم چیست؟ پچ زیر چشم به ماسک‌هایی گفته می‌شود که به‌صورت اختصاصی مخصوص زیر چشم ساخته می‌شوند. این نوع از ماسک وظیفه رفع خشکی‌های پوست زیر چشم را دارد و با استفاده مداوم تیرگی اطراف چشم را از بین می‌برد.

نحوه استفاده از پچ زیر چشم

نحوه گذاشتن پچ زیر چشم ساده است اما مستلزم رعایت نکاتی است که جهت نتیجه‌گیری بهتر باید لحاظ شود.

 • در اولین مرحله می‌بایست پوست صورتتان را با دقت و توسط شوینده‌ای که مناسب پوست شما باشد به‌طور کامل بشویید.
 • سعی کنید از تونر نیز استفاده نمایید. تونرها در جهت استفاده عمیق‌تر پوست بسیار حائز اهمیت هستند. این باعث می‌شود که پوستتان تمیزتر شده و منافذ پوست نیز تا حد زیادی پاک‌سازی شود.
 • پس از اینکه از پاک‌سازی پوست اطمینان پیدا کردید پچ‌ها را روی پوست در قسمت زیر چشمتان قرار دهید. توجه داشته باشید که پس از قرار دادن مالش دهید تا از تماس پچ با پوست اطمینان پیدا کنید تا مواد مغذی به پوست برسد.
 • پچ‌ها را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورت نگه دارید. این میزان روی بسته بندی چ درج شده است.
 • پس از اتمام زمان گفته شده پچ‌ها را از روی صورتتان بردارید و توسط کرم دور چشم یا سرم قسمت‌های دور چشم را مالش دهید.
نحوه گذاشتن پچ زیر چشم

نکات مهم درباره استفاده از پچ زیر چشم

نحوه گذاشتن پچ زیر چشم باید توجه کنید که برخی بایدها و نبایدها را رعایت کنید تا تأثیر مناسبی را پس از استفاده از این محصول مشاهده نمایید.

 • اگر می‌خواهید چندین بار طی هفته از این محصولات استفاده نمایید هیچ‌گونه خطری شما را تهدید نمی‌کند و به راحتی می‌توانید از این پچ‌ها بدون عوارض استفاده نمایید.
 • به دستورالعمل‌هایی که توسط کارشناسان روی جلد پچ درج شده توجه لازم را داشته باشید و نکات گفته شده را به‌طور کامل مطالعه نمایید. این نکات حتماً دارای اهمیت خاصی است.
 • قبل از استفاده پچ امکان استفاده از سرم یا کرم زیر چشم وجود ندارد. شما باید قبل از استفاده پچ از چیزی استفاده نکنید چرا که تأثیرگذاری پچ را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
 • استفاده بیش از حد ذکر شده روی بسته بندی باعث نتیجه گیری معکوس خواهد شد و امکان خشکی و تیرگی پوست زیر چشم در اثر استفاده بیش از اندازه از پچ وجود دارد.
 • حتی‌الامکان از پچ‌های یک‌بار مصرف استفاده کنید. استفاده از پچ‌های چند بار مصرف احتمال اینکه زیر چشم لک بیاندازد وجود دارد.
 • به میزان استفاده درج شده روی بسته پچ دقت کنید و از خوابیدن با پچ جداً خودداری نمایید. زیرا ماندن بیش از اندازه پچ روی صورت باعث ایجاد خشکی و تیرگی زیر چشم خواهد شد. برای مثال اگر روی بسته بندی ۱۵ دقیقه درج شده با پچ روی پوستتان نخوابید. این نتیجه معکوس در بر خواهد داشت.
 • پچ‌های دور چشم فقط مخصوص پوست زیر چشم ساخته شده‌اند و نمی‌توانید از آن‌ها برای دیگر نواحی صورت استفاده کنید. هرچند ممانعتی نداشته اما ممکن است تأثیری نداشته باشد.
 • یک نکته مهم هم این است که بیست دقیقه قبل از اینکه از پچ استفاده کنید آن را داخل فریز قرار دهید. این کار باعث کاهش پف زیر چشم می‌شود.

درباره پچ‌های زیر چشم بیشتر بدانید!

از نحوه گذاشتن پچ زیر چشم گفتیم و قصد داریم تا بیشتر در مورد این محصولات برای شما بگوییم. دلیل اصلی استفاده از این پچ‌ها را می‌توان ایجاد رطوبت برای پوست حساس زیر چشم است. پوست زیر چشم به دلیل حساسیت دارای اهمیت زیادی است و به همین منظور بسیار باید به رطوبت این بخش اهمیت داده بشود. تولید چربی توسط سلول‌های پوست زیر چشم به میزان کمتری نسبت به سایر مناطق پوست صورت می‌گیرد. از همین رو پچ‌های زیر چشم وظیفه جبران این را دارند تا رطوبت کافی را به این بخش منتقل کنند تا از خشکی این بخش از صورت که بسیار هم در دید است جلوگیری کنند.

یکی دیگر از فواید پچ زیر چشم را می‌توان کاهش چین و چروک‌های زیر چشم و تیرگی‌های آن بیان کرد. پچ‌ها دارای مواد متفاوتی هستند به این معنا که هر پچ به منظور یک نیاز ساخته شده و می‌بایست بسته به نیازتان هریک را خریداری نمایید.

تیرگی دور چشم: افرادی که قصد رفع سیاهی و تیرگی دور چشم را دارند باید توجه داشته باشند که پچ‌هایی را خریداری نمایند که حاوی موادی همچون روغن اساسی آرام بخش (مثل نعنا ، بابونه و اسطوخودوس) ، کافئین و پانتنول باشند.

پف زیر چشم: پچ‌هایی که دارای موادی همچون کافئین و هیالورونیک اسید هستند برای رفع پف زیر چشم توصیه می‌شوند.

چین و چروک دور چشم: پچ‌های زیر چشمی که حاوی موادی از قبیل ویتامین C ، آنتی‌اکسیدان ، رتینول و پپتیدها باشد را میتوان برای درمان چین و چروک ریز چشم تهیه و استفاده نمود.

نتیجه گیری نهایی

نحوه گذاشتن پچ زیر چشم بسیار حائز اهمیت است چرا که نتیجه مطلوب در استفاده صحیح و توجه به نکات در زمان استفاده این محصولات زیباسازی پوست است. امروزه به دلیل اینکه اهمیت پوست نسبت به قبل بیشتر شده افراد به منظور رفع تیرگی ، رفع پف زیر چشم و ایجاد رطوبت در قسمت زیر چشم از این پچ‌ها استفاده می‌کنند. چرا که می‌توان نتیجه استفاده از این پچ‌ها را یک نتیجه مطلوب بیان کرد. پچ‌ها ماسک‌هایی هستند که مخصوص پوست زیر چشم ساخته شده‌اند و تأثیرگذاری آن‌ها فقط در این بخش است و مناسب سایر نقاط پوست نمی‌شوند. شما می‌توانید انواع این پچ‌ها و سایر محصولات مربوط به زیبایی و جوان‌سازی را از طریق فروشگاه حیان طب خریداری نمایید. ما در این فروشگاه به منظور اینکه به شما جهت سهولت در استفاده از محصولات جوان‌سازی کمک کنیم مقالاتی را نیز منتظر می‌کنیم. تمامی محصولاتی که شما قصد خریدشان را جهت زیبایی پوستتان دارید می‌توانید در حیان طب مشاهده و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *