مقالات

میکرونیدلینگ و مزوتراپی همزمان

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ همزمان

آیا میکرونیدلینگ و مزوتراپی همزمان را می‌توان در یک لاین درمانی برای یک شخص انجام داد؟

معجزه درمانی همه مشکلات پوستی با انجام میکرونیدلینگ و مزوتراپی همزمان ! در ادامه در رابطه با انجام همزمان میکرونیدلینگ و مزوتراپی مفصل توضیح خواهیم داد . پیشنهاد می‌کنیم با حیان طب همراه باشید ، همانطور که قطعاً می‌دانید میکرونیدلینگ و مزوتراپی دو روش کاملاً متفاوت از هم هستند ، اگرچه روش انجام آن ها ابتدا در ظاهر یکی باشد اما در باطن دو روش کاملاً متفاوت هستند .

در ابتدا باید به تعریف مفهوم میکرونیدلینگ بپردازیم ، لغت میکرو به معنای بسیار کوچک  و معنی لغت نیدل در زبان انگلیسی به معنای سوزن می باشد. در میکرونیدلینگ در حقیقت توسط سوزن های بسیار کوچک به سطح پوست آسیب دیده یا قسمتی از پوست که قصد ترمیمش را داریم صدمات کنترل شده و خفیفی ایجاد می‌کنیم تا پوستمان را برای ساختن کلاژن و بازسازی دوباره تحریک کنیم.اصلا نگران نباشید منظور از صدمه رساندن خفیف، سوزاندن قسمتی ازپوست و یا از بین بردن آن و یا آسیب زدن و پارگی پوست و ایجاد زخم درپوست بیمار نیست. و عملاً با انجام میکرونیدلینگ آسیب خاصی به شما وارد نمی‌شود. برای خرید تجهیزات و کوکتل های مورد استفاده در روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی با مشاوران قسمت فروش فروشگاه اینترنتی حیان طب در ارتباط باشید.

معمولا پس از انجام میکرونیدلینگ احتمال ایجاد التهاب وجود دارد، همچنین برآمدگی قرمز یا کبودی جزئی نیز ممکن است اتفاق بیفتد که کاملاً طبیعیست. وظیفه اصلی روش میکرونیدلینگ جوان سازی پوست شماست، وقتی که پوست دوباره شروع به بازسازی خودش می‌کند و ترمیم می‌شود شما پوستی درخشان، تازه و جوان خواهید داشت. از مهم ترین و اصلی ترین عواملی که در ریزش مو سر وجود دارد، کمبود مواد مغذی و کم بودن سطح جذب ویتامین در فولیکول های مو می‌باشد که باعث ریزش شدید و نازکی تار های مو می‌شود. مزوتراپی مو یکی از روش های جدید درمانی برای کاهش ریزش موی ارثی و ریزش ناشی از استرس و افزایش سن می‌باشد که در انجام آن از روشی مشابه روش میکرونیدلینگ استفاده می‌کنند. به این صورت که دقیقا به لایه ای از پوست که ریشه اصلی مو در آنجا قرار دارد مواد مغذی و ویتامین ها و فاکتور های رشد مو و کلاژن که برای رشد مو موثر است را به صورت مستقیم تزریق می‌کنند. بنابراین ساختار مو ترمیم می‌شود و مشکل ریزش شدید به مرور با حدود ۲ الی ۳ جلسه مزوتراپی برطرف می‌شود. برای خرید تجهیزات و کوکتل های مورد استفاده در روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی با مشاوران قسمت فروش فروشگاه اینترنتی حیان طب در ارتباط باشید.

بنابراین یکی از روش‌هایی درمانی که در آن از مزوتراپی استفاده می‌شود، تقویت ریشه و فولیکول موهاست‌. یکی از مهم ترین مزایای روش مزوتراپی غیر تهاجمی بودن ان است و تنها با تزریق برخی از مواد مغذی به راحتی می توانید از ریزش موها تاحدی جلوگیری نمایید. روش مزوتراپی در مقایسه با روش های شیمیایی جلوگیری از ریزش مو روشی ارزان تر است و اثر بخشی سریع تری هم دارد. برای درمان مشکلات پوستی صورت هم از مزوتراپی استفاده می‌شود، به این صورت که برای درمان آکنه و جای جوش، رفع سلولیت و سایر مشکلات پوستی وهمچنین از بین برد جای زخم قدیمی استفاده می‌شود. برای خرید تجهیزات و کوکتل های مورد استفاده در روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی با مشاوران قسمت فروش فروشگاه اینترنتی حیان طب در ارتباط باشید.

مطالعه کنید » مزوتراپی ابرو

آیا انجام میکرونیدلینگ و مزوتراپی همزمان  عوارض جانبی به همراه دارد؟

انجام میکرونیدلینگ و مزوتراپی همزمان  هیچ مشکلی در طول یک دوره درمانی برایتان ایجاد نمی کند و به بهبود کیفیت و شادابی پوست و موی شما کمک می‌کند. همانطور که در ابتدای این مقاله نیز توضیح دادیم مزونیدلینگ و مزوتراپی کاملا دو مسئله متفاوت هستند، بنابراین می‌توانید از میکرونیدلینگ و مزوتراپی همزمان در طول یک دوره درمانی استفاده نماید. اما باید در نظر داشت که انجام همزمان میکرونیدلینگ و مزوتراپی در یک جلسه ممکن نخواهد بود. زیرا متخصصان پراقب های پوستی برای آنکه بدن بتواند استراحت کند و قدرت ترمیم و جذب ویتامین ها را داشته باشد انجام آنها را در جلسه های متفاوت و در روزهای متفاوت پیشنهاد می‌کنند که کاملا منطقی است. بیشترین تشابه میکرونیدلینگ و مزوتراپی روش اجرای آن روی پوست می‌باشد. زیرا در لاین درمانی مزوتراپی نیز دقیقا همانند میکرونیدلینگ از سوزن های بسیار ریز (میکرو نیدل)  برای تزریق استفاده می شود. برای خرید تجهیزات و کوکتل های مورد استفاده در روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی با مشاوران قسمت فروش فروشگاه اینترنتی حیان طب در ارتباط باشید.

مزوتراپی بهتر است یا میکرونیدلینگ؟

اخیراً روش های متعددی برای درمان انواع مشکلات پوستی مثل رفع جای جوش و آکنه های قدیمی، چین و چروک ریز و یا عمیق پیشانی، اطراف چشم و خطوط اخم و لبخندوجود دارند که هر کدام با توجه به سن و درجه وخامت توسط تشخیص پزشک شما برای درمان استفاده می‌شوند. ولی ممکن است شما نیز در ابتدای کار با مواجهه با انواع روش های درمانی جدید که همگی در نگاه اول عالی به نظر می رسند دچار سردرگمی شدیدی شوید. برای مثال روش های مزوتراپی و میکرونیدلینگ هر دو برای درمان جای انواع جوش و آکنه، رفع چین و چروک پیشانی  و دور لب و درمان چروک دور چشم مناسب هستند ولی اینکه کدام روش برای شما بهتر است و اثر بخشی بالاتری دارد 100% به تشخیص پزشک یا متخصص اسکین کر شما بستگی دارد.  در روش درمانی مزونیدلینگ عناصرو ویتامین های ترکیبی برای هر نوع مشکل پوستی مستقیما وارد لایه پایین تر از خارجی ترین لایه پوست می‌شوند ولی در روش میکرونیدلینگ تعداد زخم های ایجاد شده روی پوست که تعداد و عمق بیشتری دارد و این زخم ها موجب تحریک و بالا بردن سرعت کلاژن سازی پوست می‌شود و میزان رضایت از نتیجه پایانی دوره درمان به نوع درمان بستگی ندارد بلکه مهم این است که با توجه به مشکل پوستی اعم از آکنه یا سلولیت و یا … کدام روش بهتر است. برای خرید تجهیزات و کوکتل های مورد استفاده در روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی با مشاوران قسمت فروش فروشگاه اینترنتی حیان طب در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *