مقالات

خواص و مضرات پیله ابریشم برای پوست چیست؟

مضرات پیله ابریشم برای پوست

پیله ابریشم یک ماده طبیعی و ارگانیک بوده که به وسیله کرم ابریشم تولید می شود. موادی که در ترکیبات پیله ابریشم وجوددارد، شامل کربوهیدرات ها، چربی، پروتئین های فیبروئین مواد معدنی و سیرسین  می باشد. کلیه مواد پیله ابریشم برای پوست صورت مفید بوده و می‌تواند شرایط مناسبی را برای پوست ایجاد کند. با این وجود برخی از افراد به مضرات پیله ابریشم برای پوست صورت معتقدند. حال باید دید که آیا فرضیه مضرات پیله ابریشم برای پوست واقعیت دارد یا خیر؟

نحوه شکل گیری پیله ابریشم

به طور کلی ترکیبات ابریشم از دهان کرم ابریشم بیرون می آید. در واقع مجرای خروج این مواد بسیار باریک می باشد. موادی که از دهان کرم ابریشم بیرون می آیند، حالت مایع دارند اما به محض خروج از دهان کرم، حالت سفتی و جامد پیدا می کنند. در نتیجه با این اتفاق کرم ابریشم می تواند پیله خود را به راحتی تولید کند.

به طور کلی پیله ابریشم در صنایع مختلف آرایشی و بهداشتی کاربرد زیادی دارد. علت این موضوع کاملا مشخص است. در مواد پیله کرم ابریشم ترکیباتی وجود دارد که نقش آن را در صنایع مختلف مهم می کند.

خواص پیله ابریشم برای پوست

پیش از بازگویی مضرات پیله ابریشم برای پوست، بهتر است ابتدا با خواص پیله ابریشم برای پوست آشنا شوید. خواص ضد پیری یکی از خواصی است که برای پیله کرم ابریشم توصیف می‌شود. در واقع پیله کرم ابریشم برای جوانسازی پوست گزینه بسیار مناسب و ایده آل می باشد. این موضوع به ترکیب سیرسین در پیله ابریشم مربوط می گردد. در واقع چنین ماده‌ای با توجه به خواص ارزشمندی که دارد، باعث حفظ خاصیت ارتجاعی یا تقویت آن می شود. همچنین بافت پوست را تقویت کرده و حالت کشسانی و مناسبی را در پوست ایجاد می کند. همین موضوع از پیری پوست جلوگیری به عمل می آورد.

واقعیت امر این است که مضرات پیله ابریشم برای پوست هنوز به اثبات نرسیده و در حد یک فرضیه باقی مانده است. با این وجود می توان مضرات پیله ابریشم برای پوست را جدی بگیرید و در مورد آن تفحص کنید.

لایه برداری با پیله ابریشم

یکی از خواص مفید پیله ابریشم برای پوست، مربوط به لایه برداری پوست است. در واقع لایه برداری که پیله ابریشم انجام می دهد، شرایط مناسبی برای از بین بردن جوش های سرسیاه، آکنه و … فراهم می کند. افرادی که هنوز موفق به درمان  آکنه و مشکلات پوستی خود نشدند، می‌توانند از پیله ابریشم برای درمان استفاده کنند. در واقع به کمک این پیله انواع جوش های پوستی درمان می‌شوند و لایه برداری به شکل عمیق و مناسب در پوست انجام می‌گیرد.

از بین بردن لکه های پوستی با پیله کرم ابریشم

 با استفاده از پیله کرم ابریشم می توان از ایجاد لکه های پوستی در اثر استفاده از مواد آرایشی نامناسب یا نور خورشید جلوگیری کرد. ممکن است پوست شما به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، دچار لکه های مختلف شده باشد. پیله کرم ابریشم با خواص فوق العاده خود می تواند یک درمان موثر و کارآمد برای از بین بردن لکه های نور خورشید باشد.

 خوشبختانه زمانی که از پیله کرم ابریشم به عنوان ماده درمانی استفاده می کنید، در همان روزهای نخستین نتیجه بهبود وضعیت پوست در زمینه لایه برداری یا از بین بردن لکه ها و موارد دیگر را مشاهده خواهید کرد.

 توصیف این خواص و فواید باعث شده که افراد مضرات پیله ابریشم برای پوست را باور نداشته باشند. البته بعضی از افراد به مضرات پیله ابریشم برای پوست معتقد هستند اما بیشتر افراد کرم ابریشم را به خواص و فواید مناسب برای پوست  می شناسند.

پیله ابریشم به عنوان یک ماده نرم کننده برای پوست نیز کاربرد دارد. در واقع با این پیله می توان کلاژن سازی برای پوست را انجام داد. همچنین از این ماده با توجه به ترکیبات فوق العاده به عنوان یک ماده مغذی برای پوست استفاده می شود.

مضرات پیله ابریشم برای پوست واقعیت دارد؟

خوشبختانه تاکنون هیچ گونه عارضه جدی در اثر استفاده از پیله کرم ابریشم بر روی پوست گزارش نشده است. واقعیت امر این است که مضرات پیله ابریشم برای پوست مربوط به عملکرد نامناسب شرکت عرضه کننده پیله کرم ابریشم می باشد نه خود پیله کرم ابریشم. در واقع این نوع مضرات پیله ابریشم برای پوست به دلیل کم کاری شرکت عرضه کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *