میکرونیدلینگ

مراقبت های ضروری بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از روش ها و فرایند ها برای جوانسازی و شادابی پوست می باشد همچنین توانایی درمان عارضه های پوستی شما عزیران را دارد که در ادامه ی مقاله ی مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ به آن خواهیم پرداخت. در واقع اگر بخواهیم روش میکرونیدلینگ را بصورت خلاصه تعریف نماییم میتوان گفت که میکرونیدلینگ یک روش برای تحریک و افزایش کلاژن سازی در پوست می باشد.

در این مقاله قصد صحبت راجع به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ را داریم تا شما عزیزان از راه ها و روش های مراقبت بعد از میکرونیدلینگ آگاه شوید پس اگر شاغل هستید با خواندن این مقاله میتوانید مدت زمانی که به استراحت نیاز دارید را بدانید و اگر بعد از درمان نیاز به شرکت در رویدادی را دارید میتوانید با خواندن این مقاله و زمانبندی مناسب برنامه ریزی کنید تا بیشترین نتایج را بر روی صورت خود ببنید.

همچنین در انتها توصیه ی ما به شما عزیزان این است که اگر راجع به میکرونیدلینک و هزینه ی میکرونیدلینگ نیاز به توضیح و اطلاعات جامع تری دارید میتوانید مقاله ی قیمت میکرونیدلینگ را مطالعه کنید.

از میکرونیدلینگ برای چه مواردی میتوان استفاده کرد؟

با استفاده از فرایند میکرونیدلینگ میتوانید موارد زیر برطرف کنید :

-از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت

-برطرف کردن زخم ، جای زخم و جراحت

-درمان جای سوختگی پوست

-از بین بردن ترک های پوستی

-درمان ریزش مو

-رفع تیرگی ها و لک های پوستی

میکرونیدلینگ

عوارض و خطر های میکرونیدلینگ چیست؟

-ممکن است که بعد از فرایند میکرونیدلینگ احساس ناراحت کننده ای داشته باشید مخصوصا در جاهای استخوانی صورت که پوست نازک تر می باشد مانند : گردن و اطراف چشم ها.

-پس از فرایند میکرونیدلینگ پوست احساس خشکی ، کشش ، تورم و حساسیت به لمس پیدا می کند.

-پوست حالت قرمزی و سوزش پیدا میکند که این حالت های شبیه آفتاب سوختگی می باشد ( البته لازم به ذکر می باشد که این قرمزی و حساسیت پوستی بطور قابل توجهی بعد از ۲۴ ساعت کم خواهد شد )

-از عوارض دیگر میکرونیدلینگ میتوان به : خارش ، ناراحتی ، خونریزی های کوچک و کبودی و تیرگی محل درمان اشاره کرد.

توجه داشته باشید که عوارضی که تا کنون ذکر شده است در مدت ۲ تا ۷ روز از بین می رود و پوست با لایه ی جدید تازه ای ساخته می شود و جایگزین پوست قبلی می شود.

-از عوارض و خطرات نادر و موقت میکرونیدلینگ میتوان به : عفونت ، زخم شدن و اسکار ، نکروز پوست و بافت ، ابتلا به تبخال ، تیرگی یا روشنی پوست اشاره کرد که ممکن است اتفاق بیوفتد.

-تیره یا روشن شدن پوست نیبت به حالت عادی طی ۶ ماه از بین خواهد رفت و این اتفاق معمولا در افرادی با رنگ پوست تیره یا برنزه رخ می دهد پس توصیه ی ما به شما عزیزان این است که تا قبل از درمان برنزه نکنید. ( همچنین توجه داشته باشید که با دوری از تاپش مستقیم آفتاب برای ۴ هفته بعد از درمان می توانید تا حدود زیادی جلوی این عارضه را بگیرید.)

همانطور که اشاره شد با یکسری رعایت نکات ساده میتوانید جلوی عوارض های ذکر شده را بگیرید برای داشتن اطلاعات بیشتر راجع به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ با ادامه ی مقاله همراه باشید.

میکرونیدلینگ

مراقبت هایی که پس از میکرونیدلینگ باید انجام شود شامل چه مواردی است؟

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ شامل موارد زیر می شود :

-عدم استفاده از لوازم ارایش و محصولات آرایشی :

پس از فرایند میکرونیدلینگ از کرم های مراقبتی ، ضد آفتاب و لوازم آرایش تا ۲۴ ساعت پس از درمان استفاده نکنید زیرا بسیاری از براش ها و پد های آرایشی حاوی باکتری هایی می باشند که در حالت پیش از ترمیم پوست ممکن است سبب عفونت پوست شود.

میکرونیدلینگ

-شستن صورت با یک شوینده ی بسیار ملایم :

پیش از خواب یا چند ساعت پس از درمان صورت خود را با یک شوینده ی بسیار ملایم بشویید.

پوست خود را با آب ولرم ماساژ دهید تا سرم و خون های خشک شده که ممکن است روی پوست شما عزیزان باقی مانده باشد شسته شود. رعایت کردن این مرحله از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ باعث بهبود ظاهر پوست و ورود آن به مرحله ی ترمیم می شود.

-استفاده از لوازم آرایش های معدنی ۱۲ تا ۷۲ساعت پس از درمان :

شما عزیزان ۱۲ تا ۷۲ ساعت پس از درمان میتوانید از لوازم آرایش های معدنی استفاده نمایید زیرا این نوع لوازم آرایش ها مواد فعالی برای حساسیت پوست ندارند.

-استفاده از کرم ضد آفتاب :

پس از فرایند میکرونیدلینگ از یک کرم ضد آفتاب با SPF بالای ۳۰ استفاده کنید.

توجه داشته باشید که از این ضد آفتاب بطور منظم استفاده نمایید.

میکرونیدلینگ

-استفاده ازسرم هیالورونیک اسید :

استفاده از یک سرم هیالورونیک اسید سبب آبرسانی و شادابی پوست شما عزیزان می شود و سبب ترمیم و درمان زودتر پوست شما پس از فرایند میکرونیدلینگ می شود.

میکرونیدلینگ

-عدم استفاده از تونر های حاوی الکل :

از استفاده ی تونر های حاوی الکل برای ۱۰ تا ۱۴ روز پرهیز کنید.

-استفاده از مواد و لوازم های معمول پوستی بعد از ۴۸ تا ۷۲ ساعت :

بعد از گذشت ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از درمان میتوانید از مواد و لوازم های معمول مراقبت های پوستی خود استفاده نمایید.

-از قرار گیری در مقابل نور آفتاب اجتناب کنید :

 از قرار گیری در مقابل نور افتاب تا ۱۰ روز اجتناب کنید زیرا پس از درمان موجب تیرگی و یا روشنی پوست شما می شود.

بعد از انجام میکرونیدلینگ از چه کار هایی باید بپرهیزید ؟

تا به اینجای مقاله راجع به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صحبت کردیم حال قصد داریم راجع به کار هایی که بعد از میکرونیدلینگ نباید انجام شود صحبت کنیم پس با ادامه ی مقاله همراه باشید.

-حداقل برای دو ساعت پس از درمان از آلفا هیدروکسی اسید، بتا هیدروکسی اسید، رتینول یا ویتامین A، ویتامین C و یا هر محصول مراقبتی حاوی مواد فعال از این دست بپرهیزید و روی پوست استعمال نکنید.

-برای ۲۴ ساعت به هیچ وجه از در معرض آفتاب قرار نگیرید و از برنزه کردن و گرفتن حمام آفتاب چشم پوشی کنید.

-تا ۲۴ ساعت پس از درمان از شنا کردن اجتناب کنید.

-تا ۲۴ ساعت از فعالیت های سخت و ورزش های سنگین خودداری کنید زیرا تعریق و محیط باشگاه به پوست ضرر می رساند و علت آن وجود باکتری های زیادی می باشد که در تعریق یافت می شود و سبب بالا رفتن دمای پوست می شود و محیط خوبی برای رشد باکتری ها فراهم می شود.

نتیجه گیری :

میکرونیدلینگ یکی از راه ها و روش های درمان عارضه های پوستی می باشد.

همچنین میتواند در بهبود و داشتن پوست زیبا به شما عزیزان کمک کند.

لازم به ذکر است که شما عزیزان با رعایت نکات ذکر شده در رابطه با مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ میتوانید از عوارض و خطر های احتمالی این فرایند جلوگیری نمایید.

شایان ذکر می باشد که انتخاب روش های درمان برای از بین بردن عارضه های پوستی ممکن است که کمی نگران کننده باشد ، اما خبر خوشحال کننده این است که حیان طب با داشتن سابقه ای حرفه ای و چندین سال تجربه ی کاری  موفق در این زمینه میتواند مشکلات و ایهامات شما عزیزان را در این زمینه برطرف کند.

همچنین در انتها لازم به ذکر می باشد که شما عزیزان برای خرید لوازم میکرونیدلینگ میتوانید با تیم مجرب و حرفه ای حیان طب در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *