مقالات

تکنیک کاموفلاژ ، روشی منحصر به فرد

تکنیک کاموفلاژ

 تکنیک کاموفلاژ در حقیقت با ایجاد سایه روشن بر پوست صورت شما زیبایی خاصی به میکاپ صورت شما می دهد، توجه کنید که اگر می خواهید با این تکنیک جدید به نتیجه کاملاً خوشایندی دست پیدا کنید به این نکته هم حتماً توجه داشته باشید که آرایشگری که شما را میکاپ می کند، باید به حدی حرفه ای باشد تا شما بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. همه ما می دانیم که زیباترین آرایش ها، آرایش و میکاپ های طبیعی و نچرال هستند که صورت باید در نهایت کاملا طبیعی نظر بیاید، فراموش نکنید که امروزه در صنعت مد و زیبایی شناسی حالت صورت هلی زاویه دار و بیضی شناخته شده است که با تکنیک کاموفلاژ می توان به این امر دست یافت. در طبیعی سازی چهره هیچ تکنیکی به تکنیک کاموفلاژ نمی رسد.

تکنیک کاموفلاژ

حیان طب سعی دارد با معرفی خصایص تکنیک کاموفلاژ که بسیار پیشرفته، بروز و عالی می باشد صحبت کند تکنیک جدید و کاربردی کاموفلاژ در حقیقت تکنیکی است که با آن می توان معایب و نواقص صورت که تا بحال نمی توانستیم به طور کامل با آرایش پوشش بدهیم را ، پوشش دهیم .عیوبی مثل مثل ماه گرفتگی، لک و آکنه قدیمی، جای تتو و خالکوبی که یکی از معضلات بزرگ در حین میکاپ می باشند، این روش تمام روشنی و تیرگی پوست صورت شما را می تواند کاملاً پوشش دهد ، کاموفلاژها دقیقت با بافت بسیار فشرده ای که دارند میتوانند حتی برای خانم هایی که دارای پوست های خیلی حساس و نازکی هستند و رگهای صورتشان به رنگ قرمز مشخص است بسیار مفید باشد و پوشش دهی کامل و جامعی را روی صورتشان انجام دهد، فراموش نکنید که تکنیک کاموفلاژ به علت خاصیت ماندگاری بالایی که دارد، می تواند با ایجاد یک زیر ساخت خوب، باعث ماندگاری بیشتر آرایش شود. با کاموفلاژهای موجود در حیان طب می توان خط تتو ابرو را که دغدغه و درگیری بسیاری از بانوان عزیز می باشد را حین میکاپ کاملاً محو کرد. یکی از مهم ترین تکنیک های کاموفلاژ در واقع روح بخشیدن به صورت می باشد، زیرا با استفاده از زیر ساخت های کاموفلاژ رنگ های سایه های به کار برده شده بسیار زیباتر و ماندگارتر بیشتر می شوند، معمولاً برای سایه زدن بر روی پوست چشم عروس و گریم عروس از این تکنیک بسیار جدید استفاده می شود.

مطالعه کنید » میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ همزمان

روش صحیح استفاده از  تکنیک کاموفلاژ در گریم

برای اینکه از کرم های مختلف کاموفلاژ در گریم و میکاپ استفاده کنیم، باید با انواع رنگ ها و کاربرد آن ها و از همه مهمتر، نحوه استفاده این کرم ها بر روی پوست صورت آشنا شوید، با فرض دانستن نوع رنگ از بین کرم کاموفلاژ، حال به توصیف به نحوه استفاده از آن ها می پردازیم :

ابتدا باید مقداری از کرم کاموفلاژ را با کاردک مخصوص گریم بردارید. سپس همان مقدار را روی پوست پشت دستتان قرار داهید تا با گرمای دست نرم تر شود. با استفاده از یک براش سایز مناسب کرم را به‌ صورت ضربه‌ ای روی محل مورد نظر در صورت بزنید.با یک اسفنج بلندر که کمی هم مرطوب است به‌صورت ضربه‌ ای کرم کاموفلاژ را در محل مورد نظر بر روی صورت تان یک دست و محو کنید. توجه کنید که بعد از زدن کرم کاموفلاژ، از پنکیک با رنگ مناسب برای پوشش دادن کل صورتتان استفاده نمایید. مرحله آخر، تثبیت کردن مواد آرایشی و گریم بر روی پوست صورت شما است. برای این کار حتماً از یک پودر فیکس کننده قوی جهت ماندگاری بر روی پوست صورت استفاده کنید.

تکنیک کاموفلاژ

معرفی رنگ‌های کاموفلاژ های موجود در حیان طب :

همانطور که در قبل تر هم اشاره شد، کرم های گریم کاموفلاژ دارای رنگ‌ بندی های مختلفی هستند و هر رنگ از سری کاموفلاژ دارای کاربرد خاصی در گریم و میکاپ صورت است. نخست باید بدانید، ما چه انتظاری از کاموفلاژ داریم و متناسب با کاربرد مورد نظر و رنگ صورت شما، رنگی مناسب برای گریم صورت شما انتخاب شود. در ادامه به معرفی رنگ های کرم های کاموفلاژ موجود در حیان طب می پردازیم :

کاموفلاژ سفید رنگ : از این رنگ کرم کاموفلاژ برای ایجاد کردن رنگ روشن در صورت و با ترکیب سایر کرم ها دیگر استفاده می‌شود. همچنین در مدل سایه‌های برش دار برای ایجاد برش و خط در سایه می توان آن را به کار گرفت.

کاموفلاژ زرد رنگ : از این رنگ کرم  به‌ عنوان رنگ مکمل با بعضی رنگ های دیگر استفاده می‌شود. استفاده دیگر کاموفلاژ  زرد رنگ، در حقیقت برجسته و بزرگ کردن قسمت‌هایی از صورت است که به‌ صورت طبیعی شکلی  فرورفته و غیر برآمده دارند. به بیانی دیگر می توان گفت که برای پر نشان دادن بخش هایی از صورت برای زیبایی هرچه تمام تر به‌ کار می‌رود.

کاموفلاژ زیتونی رنگ : از کاموفلاژ زیتونی رنگ برای پوشاندن و کاور کردن لک، آکنه های قدیمی، و ماه‌ گرفتگی‌ پر رنگ صورت استفاده می شود.

کاموفلاژ نخودی رنگ : کاموفلاژ نخودی رنگ برای پنهان کردن گودی و کبودی زیر چشم ها مناسب است.

کاموفلاژ بژ هلویی رنگ : این رنگ پر طرفدار ترین رنگ در بین این کرم هاست، رنگ هلویی در حقیقت رنگی زیبا و چشم‌گیر است. به همین دلیل کرم پودر های هلویی رنگ طرفداران و علاقه مندان خاص خودشان را دارند. از این‌ رو از کاموفلاژ هلویی رنگ برای نشان دادن شادابی و طراوت هرچه بیشتر صورت و همچنین پرتر نشان دادن قسمت هایی از صورت استفاده می‌شود.

کاموفلاژ بژ نارنجی: بعضی از پوست‌ها به دلیل نازک بودن مویرگ‌هایشان به‌وضوح دیده می‌شود. مویرگ‌هایی به رنگ بنفش و آبی. برای پنهان کردن این مسئله از کاموفلاژ بژ نارنجی استفاده می‌شود. کاربرد دیگر برای رنگ بخشیدن به پوست‌های مات و کدر است.

 کاموفلاژ ارغوانی: بعضی پوست‌ها بی‌رنگ هستند. در اصل رنگ‌پریده و اصطلاحا رنگ مهتابی دارند. از کاموفلاژ ارغوانی برای جان بخشیدن به‌صورت‌ های بی‌حال و بی روح استفاده می‌ شود.

کاموفلاژ نارنجی و بنفش رنگ : از ترکیب این دو رنگ کاموفلاژ برای کاور کردن پوست‌ های خاکستری رنگ در میکاپ حرفه استفاده می‌ شود.

کاموفلاژ قهوه‌ای رنگ : این رنگ هنگامی به کار می آید که در آرایش رنگ صورت برنزه و تیره مد نظر باشد. همچنین از این رنگ برای تیره کردن و کوچک کردن و کانتور کردن بینی و  بخش‌هایی از صورت به‌ کار می‌رود.

کاموفلاژ قهوه‌ای رنگ تیره: از این رنگ صرفاً برای کشیدن و طراحی ابروها به همراه الکل استفاده می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *