میکرونیدلینگ

آیا میدانید تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ در چیست؟

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ از فرایند ها و روش هایی برای مراقبت های پوست و مو ، لایه برداری غیر تهاجمی بدون خونریزی و بستری شدن می باشد.

در این مقاله قصد داریم راجع به تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ صحبت کنیم.

بطور کلی میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ به منظور جوان سازی و افزایش شادابی و شفافیت و رفع چین و چروک پوست و تقویت ریشه های مو انجام می شود و مثل HIFU و RF سبب سفت شدن پوست صورت نیزمی شود.

در واقع اگر بخواهیم روش میکرونیدلینگ را بصورت خلاصه تعریف نماییم میتوان گفت که میکرونیدلینگ با نفوذ سوزن های خیلی خیلی زیر، زخم های کوچیکی روی پوست صورت ایجاد می کند و به لایه های سطحی پوست وارد می شود و بعد از آن، پوست شما شروع به ترمیم و بازسازی می کند تا کلاژن سازی،‌ تسریع شود.

تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ

و تعریف مزوتراپی را میتوان در رساندن مواد مغذی بصورت مستقیم دانست.

همچنین در انتها توصیه ی ما به شما عزیزان این است که اگر راجع به میکرونیدلینک و هزینه ی میکرونیدلینگ نیاز به توضیح و اطلاعات جامع تری دارید میتوانید مقاله ی قیمت میکرونیدلینگ را مطالعه کنید.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ با نفوذ سوزن های خیلی خیلی زیر، زخم های کوچیکی روی پوست صورت ایجاد می کند و به لایه های سطحی پوست وارد می شود و بعد از آن، پوست شما شروع به ترمیم و بازسازی می کند تا کلاژن سازی،‌ تسریع شود. لازم به ذکر است که کلاژن  و الاستین، سبب جوانسازی پوست می شود. در واقع زخم های کنترل شده ای که توسط دستگاه ایجاد می شود، سبب می شود تا پوست در کنار بهبود زخم، کلاژن سازی وافزایش جریان خون را تجربه کند که برای هر نوع پوستی در سنین مختلف، کاربرد دارد.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ ترکیبی از  “مزو” و “نیدلینگ” است که به معنای سوزن زدن است.

 مزونیدلینگ،‌ ترکیبی از مزو تراپی و میکرونیلدینگ بوده که کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودرم ارسال می شود و درمان در این لایه برای بیمار انجام می شود. البته مزونیدلینگ ممکن است که با مزوگان و درماپن انجام شود که به سوزن های بیشتری نیاز خواهد بود.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی، روش غیر تهاجمی بوده و خون ریزی و بستری شدن ندارد.

 دوزهای کم داروهای تقویتی پوست به پوست تزریق می شود و ویتامین ها و مواد معدنی و گیاهی و مواد مغذی به پوست رفته و ناحیه تحت درمان که با مشکلات پوستی مواجه است را درمان می کند.

در انتها بطور کلی میتوان این روش را به این صورت تعریف کرد که در مزوتراپی در دارویی که بیمار بایستی به صورت خوراکی مصرف کند، در محل بافت های پوست تزریق می شود.

با ادامه ی مقاله ی بیشتر راجع به تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ صحبت خواهیم کرد پس با ادامه ی مقاله همراه باشید.

تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ در چیست؟

تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ را میتوان در این دانست که در روش میکرونیدلینگ که PCI نیز نامیده می شود پوست به صورت طبیعی از  طریق کانال های ریز ایجاد شده روی پوست تحریک شده و تحریک پوست، سبب رفع مشکلات پوستی می شود .

در انتها لازم به ذکر می باشد که در میکرونیدلینگ خود  پوست سبب کلاژن سازی می شود و تغییرات در جلسه ی دوم برای تمامی نوع پوست ها قابل رویت می باشد.

اما در مزوتراپی یا مزونیدلینگ، تزریق مکرر مواد جوانساز به لایه های زیرین پوست، زمان  بیشتری به نسبت میکرونیدلینگ برای تغییر و بهبود پوست نیاز دارید تا شاهد رفع لک ها از جلسه 3 به بعد باشیم.

فرق دیگر میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ در این است که عوارض میکرونیدلینگ گذرا بوده و پس از چند ساعتی رفع می شود. اما در مزونیدلینگ یا مزوتراپی، عوارض تا چند روز ادامه دار است و گاها باعث کبودی و سردرد می شود که در بعضی افراد، با حساسیت همراه است.

فواید میکرونیدلینگ چیست؟

 • اثرات میکرونیلدینگ در پوست کلاژن سازی در پوست را سرعت می بخشد و تسهیل می کند که سبب سفت شدن پوست صورت می شود.
 • اگر به دنبال سفت شدن پوست صورت هستید، هایفو و میکرونیدلینگ را در دستور کار قرار بدهید.
 • کاهش خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، از دیگر فواید میکرونیدلینگ است.
 •  از بین بردن چین های اطراف دهان ( خط لبخند )
 • از بین بردن خطوط پیشانی یا اخم
 • از بین بردن چین و چروک های صورت
 • از بین بردن لک های ناشی از آفتاب سوختگی
 • درمان اسکار، آکنه و آبله مرغان
 • کاهش روزنه های پوستی
 • از بین بردن و درمان ترک های پوستی

فواید مزونیدلینگ چیست؟

 • کوکتل های مزوتراپی به داخل پوست نفوذ می کند و سبب افزایش جریان خون می شود که در انتها منجر به کلاژن سازی و الاستین سازی می شود ( افزایش کلاژن و الاستین پوست سبب جلوگیری از پیری زودرس پوست می شود و در انعطاف پذیری پوست نیز نقش دارد )
 • برای افزایش کشسانی پوست از مزونیدلینگ استفاده نمایید.
 • استفاده از مزونیدلینگ سبب می شود که هزاران سوزن های میکروسکوپی به سطح شما برخورد کند که این امر در انتها سبب می شود که جذب کرم ها و ویتامین های موضعی ای که در این روش استفاده می کنید افزایش یابد.
 • در انتها لازم به ذکر است که چون نفوذ محلول های مزوتراپی به لایه مزودرم پوست، تسهیل می شود، لکه های پوستی سریع تر از بین می رود.

آیا کوکتل های مزوتراپی برای درمان مشکلات پوستی مناسب می باشد؟

در جواب این سوال باید پاسخ داد که استفاده نمودن از کوکتل های مزوتراپی قادر می باشد تا بسیاری از مشکلات و عارضه های پوستی را درمان نماید. برخی از این مشکلات پوستی که بیشتر عموم مردم دچار آن می باشند و با کوکتل های مزوتراپی قابل درمان می باشد. عبارت اند از : چین و چروک های پوستی ، افتادگی پوست ، جای جوش و آکنه ها روی پوست ، سلولیت ، تغییر رنگ در پوست صورت ، استرچ مارک ، تیرگی و پف چشم و …

بهترین کوکتل های مزوتراپی کدام است؟

همانطور که تا الان متوجه شده اید میکرونیدلینگ همراه با کوکتل های مزوتراپی مزونیدلینگ نام دارد که قصد داریم برخی از بهترین کوکتل های مزوتراپی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 • کوکتل سفت کننده و لیفت پوست صورت
 • کوکتل ضد لک و روشن کننده ی پوست
 • کوکتل های جای جوش و اسکار
 • کوکتل آنتی سلولیت
 • کوکتل کنترل کننده ی چربی پوست
 • کوکتل لایه بردار

شما عزیزان برای داشتن اطلاعات بیشتر و جامع تر راجع به هر یک از کوکتل های مزوتراپی ذکر شده میتوانید از مقاله ی بهترین کوکتل مزوتراپی دیدن نمایید.

کلام آخر

در انتهای مقاله لازم به ذکر می باشد که میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ هر دو فرایندی برای درمان عارضه های پوستی و ریزش مو می باشند.بطور کلی میتوان گفت با استفاده از این فرایند میتوانید تمامی عارضه های پوستی خود را درمان نمایید.همانطور که ذکر شده است میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ هر یک دارای فواید و مزایای خاص خود می باشند که البته لازم به ذکر می باشد که مزونیدلینگ باید حتما زیر نظر متخصص پوست انجام شود.

شایان ذکر می باشد که انتخاب روش های درمان برای از بین بردن عارضه های پوستی ممکن است که کمی نگران کننده باشد ، اما خبر خوشحال کننده این است که حیان طب با داشتن سابقه ای حرفه ای و چندین سال تجربه ی کاری  موفق در این زمینه میتواند مشکلات و ایهامات شما عزیزان را در این زمینه برطرف کند.

همچنین در انتها لازم به ذکر می باشد که شما عزیزان برای خرید لوازم میکرونیدلینگ میتوانید با تیم مجرب و حرفه ای حیان طب در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *