مقالات

کاربرد فیس براش دستی چیست و برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

کاربرد فیس براش دستی

در سال های اخیر برای پاکسازی و شستشوی صورت، مواد آرایشی و بهداشتی مختلفی توصیه شده است. هر بار وسیله یا ماده شوینده جدیدی برای شستشوی پوست صورت و بدن وارد بازار می شود. گاهی اوقات این مواد و وسایل می توانند تا سال های سال مورد استقبال و مصرف قرار بگیرند. گاهی نیز بعد از گذشت چند سال یا حتی چند ماه شاهد شکست شوینده ها و ابزار جدید در بازار هستیم. بدون اینکه بعد از مدتی دیگر اثری از آنها در میان مصرف کنندگان واقعی باقی بماند. فیس براش برای تمیز کاری پوست به شکل عمیق طراحی و تولید شده است. در واقع این  مسئله مهم ترین کاربرد فیس براش دستی است. البته فیس براش ها به دو شکل برقی و دستی عرضه می‌شوند.

فیس  براش یک لغت انگلیسی به معنای ابزار شستشوی صورت می باشد. زمانی که صورت با این نوع ابزار شستشو داده می شود، پاکسازی به شکل عمیق انجام می گردد. این در حالی است که اگر این پاکسازی صرفاً با مواد شوینده همچون صابون، شامپو بچه و … انجام شود، فقط آلودگی های سطحی و ظاهری پوست برطرف می گردد.

مهم ترین کاربرد فیس براش دستی

 در همین ابتدای مطلب با مهم‌ترین کاربرد فیس براش دستی آشنا شدید. البته کاربرد فیس براش دستی به همین ویژگی ختم نمی شود. فیس براش باعث روشن شدن، جوانی، شادابی و شفافیت بیشتر پوست صورت می‌شود. همچنین قادر است پوست را به شکل عمیق پاکسازی نماید. اگر به شکل ظاهری فیس ‌براش دقت کرده باشید، متوجه برس‌های آن در ناحیه فوقانی شده اید. این برس ها با چرخش و لرزش خود شرایط برای پاکسازی عمیق پوست در منافذ را به وجود می آورند.

 براش ها در انواع مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال نوعی براش را به عنوان برس بدن می‌شناسند. این برس به عنوان لیف حمام کاربرد دارد. البته توجه داشته باشید که هر فیس براشی را نمی توان در محیط حمام مورد استفاده قرار داد. فیس براش هایی که برای محیط های مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت شستشو دارند، از نوع ضد آب هستند .اگر دستگاه شما ضد آب نباشد، مطمئناً در محیط های مرطوب همچون حمام، سونا، استخر و… دچار آسیب جدی می شود.

 کاربرد فیس براش دستی می‌تواند پاکسازی پوست صورت یا بدن از هر نوع آلودگی باشد. در واقع در این فرآیند بافت مرده پوست حذف می شود.

رفع چربی:

رفع چربی های قسمت بینی، پیشانی و چانه دیگر کاربرد فیس براش دستی است.  فیس براش دستی شرایط مناسب برای حذف چربی های پوست، مراقبت از پوست و آب رسانی بهتر به پوست را فراهم می‌کند. به کمک فیس براش دستی می توان منافذ باز صورت را کوچک کرد و از پر شدن این نوع منافذ با آلودگی های مختلف جلوگیری نمود.

 در نتیجه از بروز و ایجاد جوش های سرسیاه به خصوص بر روی نواحی پیشانی، بینی و چانه جلوگیری کرد. استفاده از حرکات عمودی، افقی یا چرخشی فیس براش دستی می‌تواند خون رسانی به سلول های پوست را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *