میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ ابرو

داشتن ابرو های پر پشت و زیبا یکی از معیار های زیبایی بانوان می باشد روش های متعدد زیادی برای جلوگیری از ریزش موهای ابرو و تقویت آنها وجود دارد که یکی از این روش های فرایند میکرونیدلینگ ابرو می باشد. این فرایند در اصل زمانی که بافت ابرو دچار آسیب می شود مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده از این فرایند سبب جلوگیری از ریزش موهای ابرو می شود. در این فرایند خون رسانی به بافت ابرو سبب می شود که مواد مغذی بیشتر به ابرو ها برسد که در انتها منجر به ترمیم بافت پوست ، رشد مجدد موهای ابرو و ترمیم ضخامت تار موهای ابرو می شود.بطور کلی اگر بخواهیم فرایند میکرونیدلینگ را تعریف کنیم ، میکرونیدلینگ یکی از روش های تحریک مکانیکال و بدون عارضه برای اصلاح بافت های آسیب دیده ی پوست می باشد.
میکرونیدلینگ ابرو توسط سوزن های بسیار کوچک و ریز انجام می شود و سبب تشکیل صد ها میکروکانال با عمق و شدت تحت کنترل در لایه ی اپیدرم و درم پوست می شود که این فرایند در انتها منجر به تحریک سیستم ایمنی بدن می شود که در انتها موجب تولید طبیعی الاستین و کلاژن می شود.
در انتها توصیه ی ما به شما عزیزان این است که اگر راجع به میکرونیدلینک و هزینه ی میکرونیدلینگ نیاز به توضیح و اطلاعات جامع تری دارید میتوانید مقاله ی قیمت میکرونیدلینگ را مطالعه کنید.

موارد منع استفاده از فرایند میکرونیدلینگ
مواردی که سبب منع مشتری از فرایند میکرونیدلینگ می شود شامل موارد زیر می باشد :
• خانم های باردار و شیرده
• سرطان پوست
• دیابت
• اختلال های خونی و انعقادی
• اختلال سیستم ایمنی
• بیماری صرع
• عفونت حاد یا تبخال
• خال های بزرگ و زگیل در محل میکرونیدلنیگ
• افرادی که به تازگی در محل میکرونیدلنیگ لیزر یا لایه برداری کرده اند

میکرونیدلینگ ابرو

مواردی مهم درباره ی فرایند میکرونیدلینگ برای ابرو ها
در حقیقت لازم به ذکر می باشد که فرایند میکرونیدلینگ ابروهیچگونه تخریبی برای بافت پوست به همراه ندارد بلکه سبب شادابی و ترمیم مجدد پوست نیز می شود. در این فرایند سوزن هایی خاص و یکبار مصرف استریل شده توسط دستگاه هایی با کیفیت و دارای استاندارد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین توجه داشته باشید که میکرونیدلینگ ابرو باید حتما توسط متخصص و با مشورت پزشک انجام شود زیرا میزان عمق نفوذ سوزن ها به تشخیص پزشک تعیین می گردد و این تصمیم پزشک به نوع پوست بیمار بستگی خواهد دارد.
در انتها لازم به ذکر است که به افرادی که در این زمینه تخصص ندارند اعتماد نکنید.

پاک کردن تاتوی ابرو
پاک کردن تاتوی ابرو با این فرایند یکی از روش های ساده و کم عارضه میباشد که این روش در سال ۲۰۰۴ معرفی شده است که ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز میباشد.
لازم به ذکر می باشد که در بسیاری از کشور ها از این فرایند برای پاک کردن تاتوی ابرو استفاده می شود ، ازجمله از این کشور ها عبارت از : ایالات متحده ی آمریکا ، انگلستان و اروپا میباشند.
لازم به ذکر است که برخلاف اینکه لیزر مو تنها میتواند به برخی از طیف های خاص تاتو پاسخ دهد اما استفاده از این روش نیز میتواند رنگ های سفید ، کرم و بژ را تحت پوشش خود قرار دهد.
همچنین لیزر را به عنوان روش تهاجمی معرفی کرده اند اما استفاده از میکرونیدلینگ ابرو یک روش غیر تهاجمی میباشد که پیگمنت های تاتو را از طریق تاتو و لنف دفع میکند.
در انتها لازم به ذکر است که برای استفاده از این فرایند باید از دستگاه میکرونیدلینگ و یک محلول محصوص استفاده کنیم که بر خلاف مواد دیگر پاک کننده ی تاتو که اسیدی می باشد این محصول دارای ساختار مولکولی اکسید های فلزی ( همان ساختار پیگمنت های تاتو ) را دارا میباشد.
توجه داشته باشید که استفاده از فرایند میکرونیدلینگ برای ابروها یک دوست دار اکسید ها فلزی می باشد و موجب جذب پیگمنت های تاتو می شود و همچنین این پیگمنت ها به وسیله ی پوست دفع میشود.
برای پاک کردن تاتوهای ابروی خود با استفاده از این روش به ۳ الی ۴ جلسه درمان به فاصله ی ۲ الی ۵ ماه نیاز دارید. برخی افراد ممکن است که بعد از انجام فرایند تاتو و یا خالکوبی بر روی بدن خود به دلایل متعدد و مختلف پشیمان شده باشند و یا قصد از بین بردن و پاک کردن تاتو ی ابروی خود را داشته باشند.

فواید و مزایا این فرایند چیست؟
استفاده از این روش باعث تقویت ابرو ها و افزایش ضخامت آنها می شود.
• این روش سبب تحریک رشد مجدد موهای ابرو می شود و همچنین موجب ترکم بیشتر موهای ابرو می شود.
• موجب جوانسازی و رفع چین و چروک های ناحیه ی محدود به ابرو می شود.
• استفاده از این روش سبب جلوگیری از ریزش مجدد ابرو ها می شود.
• همه مراحل انجام این روش به صورت مکانیکی و بدون دخالت مواد شیمیایی است، در نتیجه نگرانی از بابت بروز علائم آلرژی یا حساسیت در فرد وجود ندارد.
• در انتها لازم به ذکر است که این روش نیاز به استراحت و بستری ندارد و فرد می تواند بلافاصه به منزل خود باز گردد.

معایب و مضرات این روش چیست؟
اگر این فرایند توسط یک پزشک متخصص با تجربه انجام گیرد دارای معایب و مضرات زیادی نمی باشد و حتی لازم به ذکر است که از دیگر روش های تقویت ابرو نیز عوارض کمتری دارد.
از معایب و مضرات این فرایند میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
• پس از انجام این روش، در روز اول ممکن است سرخی پوست و التهاب در ناحیه ابرو مشاهده شود که معمولا در طی ۲۴ ساعت برطرف می ‌شود.
• نتایج ظاهری حاصل از آن ممکن است فورا مشاهده نشود و ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از انجام آن نمایان شود.
• اگر در حین انجام این روش از سوزن‌ها، ژل و داروهای استریل استفاده نشود؛ امکان بروز هر نوع عفونتی در ناحیه ابرو و اطراف آن وجود دارد.
• پس از انجام فرایند میکرونیدلینگ ، باید به دلیل حفره‌های ایجاد شده و امکان نفوذ میکروب‌ها به داخل پوست و بروز عفونت، تا چند روز اصول بهداشتی دستور داده شده رعایت شود.
• امکان انجام میکرونیدلینگ برای همه افراد مانند خانم‌های باردار و شیرده، افراد دارای بیماری‌های انعقادی، خودایمن (دیابت)، اختلالات عصبی (صرع) و بیماری‌های پوستی مزمن مانند آکنه یا زگیل و سرطان پوست وجود ندارد.

میکرونیدلینگ ابرو

کلام آخر
میکرونیدلینگ یکی از راه ها و روش های درمان عارضه های پوستی می باشد ، همچنین میتواند در داشتن ابرو های زیبا و پز پشت نیز کاربرد داشته باشد.
لازم به ذکر می باشد که فرایند میکرونیدلینگ ابرو اگر توسط یک پزشک متخصص با تجربه انجام شود کاملا بدون عوارض و بی خطر می باشد. (توجه داشته باشید که از انجام این روش در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی غیرمعتبر خودداری کنید؛ تا نه تنها از دریافت نتیجه مطلوب محروم نشوید؛ بلکه عوارض جبران ‌ناپذیری را هم تجربه نکنید.)
انتخاب روش های درمان برای داشتن ابرو های زیبا و پر پشت ممکن است کمی نگران کننده باشد ،
اما خبر خوشحال کننده این است که حیان طب با داشتن سابقه ای حرفه ای و چندین سال تجربه ی کاری موفق در این زمینه میتواند مشکلات و ایهامات شما عزیزان را در این زمینه برطرف کند.
همچنین در انتها شایان ذکر می باشد که شما عزیزان برای خرید لوازم میکرونیدلینگ میتوانید با تیم مجرب و حرفه ای حیان طب در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *