کوکتل ها

مدت اثر مزوتراپی صورت

مدت اثر مزوتراپی صورت

در این مقاله قصد داریم راجع به مدت اثر مزوتراپی صورت صحبت کنیم اما در ابتدا شایان ذکر می باشد که فرایند مزوتراپی را به طور مختصر توضیح دهیم.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با مشکلاتی مانند چین و چروک های پوستی ، آکنه های پوستی ، جای جوش ، لک های پوستی و دیگر موارد در صورت خود مواجه شده باشید و بعد از رخ دادن چنین رویداد هایی به سراغ راه هایی برای درمان باشید.امروزه با پیشرفت علم فرایندی به نام فرایند مزوتراپی وارد عرصه ی بازار شده است که بهترین نتیجه را به فرد مراجعه کننده می دهد و دارای نتیجه ی مطلوب می باشد.فرایند مزوتراپی در سال های گذشته دارای نتیجه های بسیار خوبی می باشد و همین امر موجب شده است که این فرایند بتواند تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را به خود اختصاص دهد و افراد را به خواسته یشان از نظر پوستی برساند.

در واقع فرایند مزوتراپی یک متدد درمانی با کاربرد های گوناگون می باشد که به وسیله محلول ها و داروهای تزریقی ویتامین ها ، مواد معدنی و مغذی را به طور مستقیم به ناحیه ی مورد نظر توسط شیوه های متنوع تزریق می شود که در این روش محلول مزوتراپی را با استفاده از یک دستگاه مخصوص و سوزن ظریق به زیر پوست تزریق می شود.اما اکنون سوالی که ایجاد می شود این است که مدت اثر مزوتراپی صورت چقدر است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد پس برای داشتن اطلاعات بیشتر با ادامه ی مقاله همراه باشید.

مدت اثر مزوتراپی صورت چقدر است؟

وقتی افراد برای زیبایی و سلامت و شادابی پوست خود روش فرایند مزوتراپی را انتخاب می کنند باید همه جوره درباره ی آن فرایند و عملی که می خواهند انجام دهند اطلاعات داشته باشند که یکی از مواردی که باید راجع به آن اطلاعات داشت و به آن توجه کرد مدت اثر زمان مزوتراپی می باشد.

به طور کلی فرایند مزوتراپی دارای ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری و مدت اثر می باشد اما توجه داشته باشید که  پزشکان معتقدند که مدت ماندگاری به عواملی مانند :  انتخاب محلول مزوتراپی ، تعداد جلسات درمانی ، میزان آسیبی که بعد از اتمام فرایند به پوست وارد می شود در دریافت نتیجه ومدت اثر مزوتراپی صورت بسیار تاثیر دارد.برای داشتن نتیجه و ماندگاری بالای اثر گذاری مزوتراپی باید در مرحله ی اول مواد و آنزیم های موجود در محلول های مزوتراپی را در نظر بگیرید که آیا این مواد موجود در کوکتل مزوتراپی با بدن شما سازگاری دارد یا خیر.در مرحله ی دوم بعد از اتمام فرایند مزوتراپی و برای داشتن نتیجه ای عالی و ماندگاری بالا باید حتما به مراقبت های بعد از اتمام فرایند مزوتراپی توجه شود و توجه داشته باشید که این رعایت مراقبت های بعد از اتمام فرایند جزوی از روند درمانی می باشد و رعایت کردن آنها امری ضروری می باشد.در انتها لازم به ذکر می باشد که یکی از نکات مهمی که در ماندگاری و مدت اثر مزوتراپی صورت نقش دارد دوری از استعمال سیگار می باشد استعمال سیگار سبب از بین رفتن آنزیم های موجود در کوکتل ها می شود و همین امر موجب کاهش ماندگاری فرایند مزوتراپی می شود.

چه زمانی اثر گذاری فرایند مزوتراپی بیشتر می شود؟

طی تحقیقات انجام شده پزشکان بر این باورند که مزوتراپی در پوست صورت زمانی دارای ماندگاری بیشتری می شود که تزریق در اعمال ۱ الی ۴ میلی گرمی در پوست انجام گیرد ، البته این مسئله با توجه به میزان آسیب وارد شده متفاوت می باشد.در هر فرایند تزریق پزشک متخصص در هر ناحیه از پوست فقط می تواند یک قطره کوچک از محلول را به پوست شما منتقل کند.معمولا برای نتیجه ی بسیار عالی پزشک متخصص تعداد جلساتی بین ۳ الی ۱۵ بار پیشنهاد می شود.برای فرایند تزریق در ابتدا هر ۷ تا ۱۰ روز فرایند تزریق انجام می شود و زمانی که پوست صورت شما عزیزان شروع به بهبود کرد درمان ها به صورت یک بار در هر دو هفته یا یک بار در ماه انجام می شود.

بعد از انجام فرایند مزوتراپی از چه کارهایی باید اجتناب کرد؟

با رعایت موارد زیر می توانید نتیجه ی فرایند مزوتراپی را افزایش دهید و موجب ماندگاری بالای آن شوید :

  • بعد از انجام فرایند مزوتراپی سعی کنید که از حمل بار های سنگین اجتناب کنید زیرا این امر سبب می شود که افتادگی پوست زودتر نمایان شود.
  • از استحمام با آب داغ خودداری کنید سعی کنید از آب ولرم استفاده کنید داغی و گرمای بیش از حد آب می تواند موجب کم شدن زمان و اثر ماندگاری فرایند مزوتراپی شود.
  • اگر بعد از اتمام فرایند مزوتراپی هرگونه کبودی در ناحیه ی تحت درمان مشاهده کردید ، جای نگرانی نمی باشد و نیازی به انجام هیچ عملی نمی باشد انجام هرگونه عمل و دستکاری ناحیه ی درمان موجب تحریک پوست می شود و حتی ممکن است که موجب ایجاد مشکلات پوستی شود.
  • حتما بعد از فرایند مزوتراپی استراحت و خواب کافی و خوبی داشته باشید زیرا این امر موجب می شود که سلول های پوستی به طور طبیعی ترمیم شوند و به ترمیم خود بپردازند.
  • در انتها لازم به ذکر می باشد که بعد از اتمام فرایند مزوتراپی تا چند روز از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید ، توجه داشته باشید که انجام ورزش های سنگین ممکن است که باعث شود که تاثیرات منفی بر روی پوست شما اعمال شود.

ماندگاری مزوتراپی در پوست بانوان بیشتر می باشد یا آقایان ؟

گفته می شود که فرایند مزوتراپی در بین آقایان و بانوان از نظر ماندگاری فرقی ندارد اما شایان ذکر می باشد که این امر صحیح نمی باشد و ماندگاری مزوتراپی در پوست آقایان بیشتر از بانوان می باشد.علت این امر را می توان این مورد دانست که در واقع پوست خانم ها دارای حالت ارتجاعی زیادی می باشد و این حالت ارتجاعی پوست آنها در مدت زمانی کوتاهتر از بین می رود مواد و محلول های مزوتراپی نیز زودتر از زمان ممکن در بدن آنها جذب شده و در نتیجه پوست به حالت اولیه برمیگردد.

در انتها شایان به ذکر می باشد که قبل از انجام هرگونه فرایند مزوتراپی با پزشک مربوطه ی خود صحبت کرده و اطلاعات کافی را کسب نمایید.

نتیجه نهایی

در انتها لازم به ذکر می باشد که با پیشرفت علم و تکنولوژی فرایند مزوتراپی یکی از روش ها و فرایند هایی می باشد که می توانید با استفاده از آن مشکلات و عیب و نقص های پوست خود را از بین ببرید از این رو اگر بخواهیم به برخی از مشکلات پوست صورت اشاره کنیم می توان به : چین و چروک های پوستی ، لگ های صورت ، جای جوش و دیگر موارد اشاره کرد.

با استفاده از فرایند مزوتراپی می توانید از داشتن پوست صورت زیبا و شاداب لذت ببرید و توجه داشته باشید که مدت اثر مزوتراپی صورت بین ۶ الی ۱۲ ماه می باشد که این ماندگاری به عواملی بستگی دارد که در این مقاله این عوامل و مراقبت هایی که باید به آن توجه شود را گفتیم.

در انتها شایان ذکر می باشد که حیان طب با داشتن سابقه ای حرفه ای و چندین سال تجربه ی کاری  موفق در این زمینه می تواند مشکلات و ایهامات شما عزیزان را در این زمینه برطرف نماید و بهترین اطلاعات و مشاوره را به شما عزیزان بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *