زیبایی

روش ساخت شمع گوش در خانه

ساخت شمع گوش در خانه

کاربرد شمع گوش

در این مقاله قصد داریم روش ساخت شمع گوش در خانه ( پاکسازی گوش در خانه ) را تحت بررسی قرار دهیم. یکی از مسائلی که ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد، حجم زیاد جرم و ترشحات موجود در گوش است؛ وجود این ترشحات در داخل گوش امری کاملا طبیعی است و شما نمی‌توانید مانعی برای آن باشید.

ممکن است در مواردی جمع شدن حجم زیادی از آلودگی‌ها و میکروب‌ها در داخل گوش شما بسیار آزار دهنده و غیر قابل تحمل شود. در صورتی که تمایل دارید تا این جرم‌ها را از داخل گوش‌های خود پاکسازی کنید، یک روش پیشنهادی برای شما استفاده از شمع گوش است. با ساخت شمع گوش در خانه، می‌توانید تمامی جرم و آلودگی‌هایی که در گوش شما جمع می‌شوند را سوزانده و گوش خود را پاکسازی کنید. برای ساخت شمع گوش در خانه، می‌توانید از یک شمع معمولی استفاده کنید، یک سوراخ در قسمت سر این شمع به وجود آورده و داخل آن را به اندازه ۶ اینچ خالی کنید؛

در واقع این طول، اندازه ایمن سوختن شمع و سوزاندن جرم‌های داخل گوش به وسیله‌ی آن را مشخص می‌کند. برای این که بفهمید پاکسازی گوش با استفاده از شمع در چه زمانی به پایان می‌رسد، باید به این طول توجه کنید. به عبارت دیگر هنگامی که ۶ اینچ از شمع مورد نظر پس از پاکسازی گوش همچنان باقی مانده و نسوخته باشد، باید بدانید که پاکسازی گوش به اتمام رسیده و لازم است تا شمع را از گوش جدا کنید. پیش از این که برای ساخت شمع گوش در خانه اقدام کنید، باید روش اجرای این کار را بدانید تا از بروز هر گونه خطر یا عوارض خاص بعد از استفاده از شمع جلوگیری کرده باشید.

در غیر این صورت استفاده از این روش برای پاکسازی گوش توسط خود شما، اصلا توصیه نمی‌شود و بهتر است انجام کار را به یک فرد متخصص واگذار کنید. در ادامه به یکی از روش‌های کاربردی ساخت شمع گوش در خانه اشاره می‌کنیم.

مطالعه کنید » شمع گوش چیست ؟

طریقه ساخت شمع گوش در خانه

 ساخت شمع گوش یا Ear Candles در خانه کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست. برای ساخت Ear Candles در خانه به موم، قیچی، روغن زیتون، روغن اکالیپتوس، روزنامه یا پارچه، انبر، رولپلاک و نوارهای موسلین پنبه‌ای نیاز دارید. مراحل ساخت Ear Candles به شرح زیر است:

• پارچه موسلین پنبه‌ای را به شکل نوارهایی به عرض یک چهارم اینچ ببرید. شما می‌توانید از پارچه موسلین به تعداد مورد نیاز خود نوار تولید کنید؛ به عبارتی تعداد نوارهای تولیدی شما با استفاده از این پارچه، کاملا به نیاز و خواسته خودتان وابسته است.

• در مرحله بعد برای ساخت Candles پاکسازی گوش در خانه، لازم است موم را داغ کرده و آن را ذوب کنید. لازم است تا دمای موم ذوب شده حداکثر ۲۵۰ فارنهایت باشد؛ شاید ندانید که موم در دمای ۳۰۰ فارنهایت اشتعال پیدا می‌کند. پس از این که موم به دمای مورد نظر رسید، چند قطره از روغن اکالیپتوس را به آن اضافه کنید.

• نوارهای موسلین را به روغن آغشته کنید تا شمع به رولپلاک نچسبد. سطح رولپلاک را با استفاده یک سمباده کاملا صاف کنید و سپس آن را به روغن آغشته کنید.

• سپس موسلین آغشته به روغن را دور رولپلاک بپیچانید. جهت پیچش موسلین دور رولپلاک، باید از پایین به بالا باشد. این کار به این جهت انجام می‌شود که هنگام پاکسازی گوش، موم ذوب شده در داخل شمع شما نریزد. پس بهتر است از دو لایه موسلین برای پوشاندن رولپلاک استفاده کنید. پس از آن از یک لایه موسلین آغشته به موم برای پوشاندن رولپلاک استفاده کنید. بهتر است موسلین کمی خنک شود و سپس آن را به دور رولپلاک بپیچید. شمع گوش شما شکل رولپلاک را به خود می‌گیرد. انتهای شمع باید به شکل مخروطی شود که به طور کامل داخل مجرای گوش قرار بگیرد.

• در مرحله بعدی ساخت Candles پاکسازی گوش در خانه بعد از این که موم کاملا سفت شد، شمع تولید شده را با عقب و جلو کردن از رولپلاک جدا کنید‌. سپس اجازه دهید تا شمع شما کاملا خنک شود و برای استفاده جهت پاکسازی گوش آماده شود.

در انتها یادآوری این نکته لازم است که اگر برای پاکسازی گوش با استفاده از شمع تخصص ندارید، کار پاکسازی را به فردی متخصص در این حیطه واگذار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *